COVID-19

COVID-19

Twoja firma z dnia na dzień zaczęła pracować zdalnie, a zupełnie nie byliście na to przygotowani? Menedżerowie nie wiedzą jak w tym modelu funkcjonować, a pracownicy czują się zagubieni?

 

A może prowadzisz firmę szkoleniową i z dnia na dzień wszystkie Twoje szkolenia zostały odwołane?

 

Możemy pomóc!

Być może, jak wiele innych firm w Polsce, z dnia na dzień znalazłaś/eś się w sytuacji, w której wszyscy pracownicy muszą nagle pracować z domu, i tylko z domu. To ogromna zmiana; zazwyczaj przekształcenie modelu pracy ze stacjonarnego na całkowicie zdalny to strategiczna inicjatywa zajmująca długie miesiące, jeśli nie lata. Jak w takiej sytuacji możesz pomóc swoim pracownikom w przypadku tak nagłej zmiany?

W oparciu o nasze długoletnie doświadczenia we współpracy zarówno z firmami całkowicie zdalnymi, jak i takimi, które dopiero pracę zdalną wprowadzają, oraz najlepsze standardy branżowe, przygotowaliśmy pakiet usług, dzięki któremu ekspresowo możesz dać pracownikom oraz menedżerom w Twojej organizacji pigułkę wiedzy i dobrych praktyk na temat pracy zdalnej i zespołów rozproszonych. Nasza oferta pomaga sprawić, aby trudna zmiana, przez którą Twoja firma przechodzi, był znacznie mniej bolesna.

Nasza oferta:

Webinar dla pracowników „Podstawy pracy zdalnej w pigułce”: Podczas webinaru Twoi pracownicy:

  • zapoznają się z podstawową wiedzą nt. pracy zdalnej, zasad i dobrych praktyk,
  • uświadomią sobie podstawowe szanse związane z pracą zdalną (i sposoby na ich wykorzystywanie)
  • zyskają świadomość zagrożeń związanych z pracą zdalną (i sposobów jak sobie z nimi radzić)
  • zbudują motywację do poszukiwania dla siebie najlepszych rozwiązań.

Webinar dla menedżerów „Zarządzanie zdalnym zespołem w pigułce”:

Podczas webinaru Twoi menedżerowie zapoznają się z podstawową wiedzą nt. zarządzania zespołem rozproszonym, ze szczególnym naciskiem na:

  • zasady i sposoby efektywnego kontraktowania zasad pracy ze zdalnym zespołem,
  • budowy kultury i wzajemnego zaufania w zespole rozproszonym.

Zdalne szkolenia dla menedżerów:

Oferujemy także prowadzone całkowicie wirtualnie szkolenia dla menedżerów (grupy do 8 osób), stworzone o indywidualną analizę potrzeb u Klienta, i prowadzone przez profesjonalnych trenerów biznesu. Przykładowa tematyka zdalnych szkoleń dla menedżerów może obejmować: budowanie zaufania w zespole, ćwiczenie radzenia sobie w sytuacjach trudnych z pracownikiem, praktyka kontraktowania i delegowania, umiejętne definiowanie zadań. 

W firmie, w której pracujesz, z dnia na dzień wprowadzono pracę zdalną, i masz poczucie, że zupełnie się nie odnajdujesz z tej sytuacji? To nic dziwnego: taki „skok na głęboką wodę” ma prawo być trudny i to świetnie, że szukasz pomocy.

Podrzucamy kilka pomysłów jak sobie poradzić z tą sytuacją. Znajdziesz tu kilka linków, które polecamy jako dobre źródła wiedzy nt. dobrych praktyk w pracy zdalnej.

Jeśli masz poczucie, że cała Twoja organizacja potrzebuje pomocy, przekaż kontakt do nas swojemu menedżerowi lub działowi HR (specjalnie dla nich stworzyliśmy osobną zakładkę wraz z ofertą- „Dla firm #NagleZdalnych”). 

To trudny czas dla branży szkoleniowej: z dnia na dzień szkolenia stacjonarne, zaplanowane na najbliższe tygodnie, a nawet miesiące, zostały odwołane.

Choć oczywiście z punktu widzenia bezpieczeństwa i zaleceń reakcja firm jest jak najbardziej poprawna, to dla trenerów oznacza bardzo trudny czas.

Proponujemy podjąć wyzwanie zminimalizowania negatywnego wpływu epidemii na szkolenia poprzez „uzdalnienie” programów szkoleniowych, czyli przeniesienie ich do warunków wirtualnych. Jeśli chociaż część klientów będzie zainteresowana takim rozwiązaniem, to branżę szkoleniową czeka nieco bardziej miękkie lądowanie niż w przypadku całkowicie odwołanych szkoleń!

Warto zaznaczyć, że aktualne technologie umożliwiają przeprowadzenie w warunkach wirtualnych większości metod szkoleniowych takich jak: icebreakery i energizery, praca w podgrupach, praca na flipcharcie, praca z karteczkami post-it, brainstorming, scenki, praca na handoutach. Możemy Ci pomóc „przetłumaczyć” Twoje szkolenia ze stacjonarnych na zdalne!

Nasza oferta:

Zdalne szkolenie Train The Trainer w formule zamkniętej: „Szkolenia w czasach koronawirusa (i nie tylko): czyli jak efektywnie uzdalnić szkolenia?” Szkolenie dla firm i wewnętrznych działów szkoleń:

  • pomaga przełamać opory przed prowadzeniem szkoleń wirtualnych,
  • zwiększa stan wiedzy na temat szans, zagrożeń i dobrych praktyk, dostępnych narzędzi umożliwiających prowadzenie szkoleń wirtualnie,
  • skupia się na indywidualnych oraz grupowych, praktycznych ćwiczeniach w tych narzędziach.

Praca na wiedzy, postawach i umiejętnościach.

Zdalne szkolenie Train The Trainer w formule otwartej:             Program j.w., skierowany do osób indywidualnych – np. Trenerów – freelancerów.

Zdalne konsultacje: Nasz doradca pomaga Ci „przetłumaczyć” Twoje programy szkoleniowe na scenariusz zdalny, wraz ze wszystkim narzędziami i materiałami. Praca na Twoich zasobach, przy użyciu narzędzi wirtualnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej albo otrzymać szczegółową ofertę?

Napisz do nas!

Dlaczego my?

image

Jeteśmy praktykami

Dzięki wieloletnim doświadczeniom w branży doskonale rozumiemy specyfikę zdalnych zespołów i ich szczególne potrzeby.

image

Stawiamy na efekt

Dbamy o to aby nasze działania u Klienta miały mierzalne rezultaty i prowadziły do długofalowych zmian.

image

Podchodzimy kompleksowo

Rozumiejąc złożoność współczesnego biznesu, do osiągania celów wykorzystujemy równoczesne działania na wielu polach.